Ciekawe

Czym tak naprawdę jest system WMS?

WMS (ang. Warehouse Management System) najprościej rzecz mówiąc to specjalny program informatyczny, dzięki któremu możliwe jest zaawansowane zarządzenie wszelkimi operacjami magazynowymi. Za pomocą intuicyjnego interfejsu można zarządzać magazynem nie tylko z komputera stacjonarnego w biurze, ale również za pośrednictwem różnorodnych urządzeń mobilnych.

System WMS – co to jest?

System WMS umożliwia nie tylko kontrolowanie, ale również optymalizowanie wszelkich niezbędnych procesów magazynowych. W odróżnieniu od systemów ERP opisywany system WMS jest dość wyspecjalizowanym programem, który dedykowany jest wyłącznie do wykorzystywania w magazynach.

Nowoczesne programy WMS doskonale sprawdzą się w każdej firmie, w którym funkcjonuje magazyn. W dzisiejszych czasach systemy WMS wykorzystywane są głównie przez firmy produkcyjne, dystrybucyjne i operatorów logistycznych. Warto wspomnieć także o tym, że dedykowane systemy WMS bardzo często integrowane są z systemami ERP. Dzięki integracji możliwa jest sprawna i bezproblemowa wymiana danych. W dużej mierze tylko dzięki współpracy obu systemów możliwe jest zautomatyzowanie przepływu poszczególnych towarów w magazynie. Osoby, które już wiedzą system WMS – co to jest powinny zapoznać się także z systemem TMS.

Dlaczego warto?

Dzięki systemowi WMS możliwe jest zoptymalizowanie pracy całego magazynu. Prawidłowo wdrożony system pozwoli przyśpieszyć i usprawnić poszczególne procesy logistyczne, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo cennego czasu, pieniędzy i nerwów.

Nowoczesne systemy WMS zaprojektowane są w taki sposób, aby umożliwić zarządzanie kilkoma magazynami jednocześnie. Jest to idealny wybór dla firm, które mają nie tylko magazyn centralny, ale również magazyny regionalne i detaliczne.

Jakie są największe zalety systemów WMS?

Nowoczesne systemy WMS dostarczają bardzo wiele cennych informacji analitycznych, dzięki którym możliwa jest skuteczna redukcja kosztów. Firmy decydują się na zaawansowane systemy WMS w cel podniesienia wydajności i efektywności.

Systemy WMS znacząco poprawiają obsługę klienta. Dużym atutem nowych systemów jest to, że można zintegrować system WMS z oprogramowaniem e-commerce i ogólnodostępnymi systemami kurierskimi. Bardzo dużym atutem systemu WMS jest również to, że dzięki niemu możliwe jest dowolne zamodelowanie procesu logistycznego i zbudowanie niezawodnego systemu workflow. Zakup systemu WMS jest jedną z tych inwestycji, która bardzo szybko się zwróci. Jest to dobry wybór dla dużych firm korporacyjnych i niewielkich przedsiębiorców, którzy chcą rywalizować z największymi konkurentami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie System wms – co to jest.