Dom i Wnętrze

Dobrze wykonana wymiana okien w Warszawie

Wymiana okien w Warszawie powinna zostać przeprowadzona przez solidną ekipę, która doskonale zna się na tego typu działaniach. Jak przygotować się do wymiany okien? Warto mieć o tym chociażby ogólnikową wiedzę.

Wymiana okien w Warszawie – na początek

Zanim nastąpi wymiana okien w Warszawie na nowe, należy wiedzieć, że w pierwszej kolejności należy wykonać odpowiednie pomiary otworów okiennych, aby wiedzieć jaka nowa stolarka okienna będzie potrzebna. Należy pamiętać o tym, że w przypadku kupna nowych okien, muszą być one zawsze mniejsze od otworów okiennych, aby była zapewniona dylatacja. Dzięki temu okno będzie miało zapewnioną możliwość swobodnego odkształcania się w trakcie użytkowania. Dylatacja umożliwia też zapewnienie prawidłowego połączenia na zasadzie okno – ściana.

Przed montażem

Wymiana okien w Warszawie może nastąpić dopiero wtedy, kiedy otwory okienne zostaną w prawidłowy sposób przygotowane i oczyszczone. Na czym to dokładnie polega? Otóż należy usunąć wszystkie luźne fragmenty tynku. Na dodatek nie można zapomnieć o zaprawie, która również powinna zostać usunięta. Cały otwór okienny musi zostać starannie oczyszczony oraz wyrównany, jeżeli zajdzie taka konieczność. Nie ma nic gorszego, jak źle i krzywo zamontowane okno. Często istnieje konieczność uzupełnienia poszczególnych ubytków za pomocą zaprawy tynkarskiej. Uwaga! Zanim zaprawa zostanie nałożona należy pamiętać o ułożeniu właściwego preparatu w celu zagruntowania, aby można było myśleć o wymianie okien.