Dom i Wnętrze

Filtry wody do dzbanków BWT

Filtry wody do dzbanków potrafią zdziałać cuda i oczyścić nawet bardzo mocno zanieczyszczoną wodę. Wszystko dzięki obecności specjalnych struktur gwarantujących zapewnienie wysokiej jakości wody po przefiltrowaniu. Filtry wody do dzbanków BWT są niezwykle funkcjonalne i potrafią przefiltrować nawet ponad 150 litrów wody! Taki wynik określa ponad 15 zgrzewek butelkowanej wody. Oznacza to zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy, które zostają w budżecie domowym…

Budowa filtrów wody do dzbanków

 

Filtry wody do dzbanków BWT zbudowane są z dwóch bardzo ważnych składników decydujących o ich funkcjonalności. Pierwszym z nich jest bardzo popularny węgiel aktywny, który w odpowiednich ilościach służy nawet w poważnych zatruciach. W przypadku filtrów znajduje się on w plastikowej zabudowie filtra w postaci kuleczek. Taka budowa zapewnia powiększenie powierzchni wchłaniania zwiększając efektywność ich działania. Węgiel aktywny ma za zadanie pochłaniać znajdujące się w wodzie cząsteczki chloru, pestycydów czy nawet metali ciężkich zamykając je w swojej strukturze. Jednak jak każdy absorbent węgiel aktywny ma ograniczone możliwości wchłaniania zanieczyszczeń. Dlatego filtr trzeba po czasie wymienić na nowe.

Drugim, również bardzo ważnym składnikiem filtrów jest żywica jonowymienna. Dzięki budowie żywicy jonowymiennej możliwa jest wymiana jonów – w tym przypadku odpowiedzialnych za wytrącanie kamienia a więc jonów węglanów wapnia czy magnezu. Dzięki temu przefiltrowana w ten sposób woda jest w stanie być używana w bezpieczny sposób w stosunku do artykułów gospodarstwa domowego zmniejszając ryzyko wytrącenia w ich wnętrzu kamienia. Dlatego spora część osób wykorzystuje wodę filtrowaną do wykonywania herbaty czy kawy.

Podsumowanie

 

Jak widać filtrowanie wody ma sporą ilość plusów. Wszystkie składniki filtrów współpracują ze sobą tworząc idealną kompozycję zapewniającą perfekcyjną jakość swojej wody. Kupno dzbanka z filtrem to wspaniały ruch, na który powinno zdecydować się każde gospodarstwo domowe.