Dom i Wnętrze

Funkcjonalne palenisko ogrodowe kwadratowe – sposób na niebagatelną aranżację

Zaaranżowanie wygodnego i przytulnego miejsca wypoczynkowego w ogrodzie jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki meblom i dodatkom stworzymy przestrzeń, z której chętniej korzystać będą wszyscy domownicy. Palenisko ogrodowe kwadratowe to jedna z ciekawszych propozycji na urozmaicenie przestrzeni do relaksu.

Jak tworzone jest palenisko ogrodowe kwadratowe?

Palenisko ogrodowe kwadratowe to pomysł na taras, który bez wątpienia całkowicie zmieni odbiór miejsca wypoczynkowego. Nowoczesne paleniska ogrodowe proponowane są zarówno na tarasy, jak i do ogrodów, chętnie wykorzystywane są jako element dekoracyjny w ogródkach letnich w restauracjach. Jak są zbudowane takie paleniska? Czy ich użytkowanie jest bezpieczne?

Paleniska gazowe kwadratowe projektowane są z dbałością o najmniejsze detale. Są one zasilane gazem, ogień rozpalany jest przez zapłon elektryczny, a wysokość płomienia można regulować przy pomocy niewielkiego pokrętła. Zewnętrzna obudowa paleniska składa się z materiałów kompozytowych oraz drewna tekowego. Elementy imitujące drewno doskonale oddają strukturę naturalnego materiału, przez co całe palenisko wygląda niezwykle realistycznie. Całość prezentuje się doskonale!

Palenisko ogrodowe kwadratowe – stwórz wyjątkową atmosferę!

Nie ma wątpliwości, że palenisko ogrodowe kwadratowe odmieni odbiór przestrzeni, nada jej przytulności i sprawi, że znacznie chętniej spędzać będziemy czas bisko natury. Subtelny płomień paleniska rozświetli otoczenie i sprawi, że przyjemne, letnie wieczory nie będą mieć końca. Palenisko ogrodowe kwadratowe podniesie estetykę otoczenia: element taki doskonale sprawdzi się w aranżacjach nowoczesnych czy skandynawskich. Palenisko tego typu może być wykorzystywane zarówno w ogrodzie, jak i pod zadaszonymi tarasami.