Dom i Wnętrze

Jak wykorzystać stoliczki ogrodowe blisko domu?

Stoliczki ogrodowe są dzisiaj jednymi z najchętniej kupowanych mebli ogrodowych – idealnie sprawdzają się w mniejszych przestrzeniach, pozwalają na aranżowanie przestrzeni kawowej dla kilku osób. Wybór odpowiedniego stolika jest kluczowy! Jakie propozycje mają dla nas projektanci?

Stoliczki ogrodowe w aranżacji nowoczesnej

Wśród licznych propozycji na zaaranżowanie tarasu czy balkonu zdecydowana większość kupujących decyduje się na meble technorattanowe. Pozwalają one na wykreowanie nowoczesnej przestrzeni, jak również dopasowanie mebli do własnych potrzeb, z szerokiego wachlarza różnorodnych elementów. Stoliczki ogrodowe z technorattanu to strzał w dziesiątkę, kiedy szukamy nowoczesnego designu, świetnych parametrów technicznych i wysokiej trwałości. Stoliczki takie są niezwykle lekkie – jest to zasługą zastosowania aluminiowych stelaży malowanych proszkowo. Lekkie stelaże pozwalają na bezproblemowe podnoszenie i przenoszenie stolików z miejsca na miejsce. Dodatkowo stoliki technorattanowe nierzadko uzupełniane są również o blat z hartowanego szkła, który nadaje im elegancji. Stoliczki ogrodowe to jednak nie tylko technorattan – bez trudu znaleźć można modele w których blaty imitują naturalny kamień lub też są tworzone z naturalnego, tekowego drewna. Niebanalną propozycją są stoły z blatami z egzotycznego drewna eukaliptusowego.

Stoliczki ogrodowe z wygodnymi krzesłami

Elementami, których nie może zabraknąć podczas aranżowania balkonu czy tarasu, są krzesła ogrodowe, które dopasowane będą do wybranych stoliczków. Wybierając krzesła pamiętajmy, że muszą być one nie tylko wygodne, ale też odpowiednio profilowane i wykonane z trwałych materiałów. Krzesło ma zapewniać stabilne podparcie dla pleców!