Zdrowie i Uroda

Jak zwiększyć efektywność laserowego odmładzania twarzy? Poznaj skuteczność terapii łączonej

Laserowe odmładzanie twarzy to niechirurgiczny sposób na redukcję zmarszczek i poprawę kondycji skóry. Jak się okazuje, w połączeniu z innymi procedurami medycyny estetycznej działa jeszcze skuteczniej niż w pojedynkę. Sprawdź, z jakimi zabiegami można łączyć laseroterapię dla spotęgowania efektów. Dowiedz się, jakie rezultaty można uzyskać dzięki terapii łączonej.

Czym jest laserowe odmładzanie twarzy?

Nowoczesne lasery używane w medycynie estetycznej doskonale sprawdzają się w usuwaniu zmarszczek o różnej głębokości. Są w stanie poprawić wygląd zarówno w przypadku pierwszych oznak starzenia się skóry, jak i w przypadku zaawansowanych zmian cery dojrzałej. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Łodzi, laserowe odmładzanie można wykonać na całej twarzy – przy jego pomocy można usunąć zmarszczki pod oczami, na czole czy wokół ust.

Zabieg laserowego odmładzania twarzy wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej. W zależności od użytego lasera oraz indywidualnego progu bólowego procedurę wykonuje się po zastosowaniu maści znieczulającej lub bez znieczulenia. Działanie lasera opiera się na pobudzaniu skóry do wzmożonej syntezy kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za młody i zdrowy wygląd skóry. Światło lasera powoduje kontrolowane uszkodzenia w głębokich warstwach tkanki, które pobudzają procesy regeneracyjne.

Z jakimi zabiegami można łączyć laseroterapię?

Mikrodermabrazja wodna jako przygotowanie

Zabieg ten wykonuje się przed laseroterapią. Wzmacnia kondycję skóry oraz zwiększa jej przepuszczalność, dzięki czemu laser działa jeszcze skuteczniej. Mikrodermabrazja wodna polega na delikatnym usunięciu martwych komórek naskórka i oczyszczeniu cery, bez podrażnień i bez efektu łuszczenia się skóry. Na koniec aplikowane są na twarz substancje aktywne o silnym działaniu antyoksydacyjnym i odmładzającym.

Mezoterapia igłowa dla wzmocnienia efektu

Laser pobudza procesy w skórze, które zachodzą stopniowo, a wyraźne efekty mogą pojawić się dopiero po kilku miesiącach. Mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym pogłębia działanie laserowego odmładzania twarzy i sprawia, że efekty widoczne są znacznie szybciej. Kwas hialuronowy zapewnia skórze idealne nawilżenie i ujędrnienie oraz spłycenie zmarszczek.

Terapia światłem LED dla złagodzenia podrażnień

Laserowe odmładzanie twarzy działa poprzez wywoływanie drobnych uszkodzeń w strukturze skóry. Zastosowanie terapii światłem LED usprawnia procesy regeneracyjne i sprawia, że skóra goi się szybciej.

Dlaczego warto wykonywać terapie łączone?

Terapia łączona to co najmniej dwa zabiegi dobrane ze sobą na zasadzie synergii, czyli wzajemnego wzmacniania efektów. Niektóre zabiegi łączone wykonuje się podczas jednej wizyty, inne mogą wymagać odpowiedniej przerwy. Terapia skojarzona pozwala na uzyskanie szybszych efektów niż podczas pojedynczych zabiegów, nie tylko dlatego, że przyspieszone zostaje gojenie skóry i skrócony okres rekonwalescencji, ale też dlatego, że niektóre procedury dają natychmiastowe rezultaty, a na działanie innych trzeba czekać nawet kilka miesięcy. Połączenie kilku procedur pozwala też na dużo szersze działanie i rozwiązanie kilku problemów naraz, np. jednoczesne usunięcie zmarszczek i nawilżenie skóry.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi.