Biznes

Kiedy pomoc adwokata będzie niezbędna?

Sprawy sądowe to dzisiaj przede wszystkim sprawy związane z kwestiami rodzinnymi i spadkowymi – mogą się one ciągnąc miesiącami. Chcąc jak najszybciej zakończyć spór i uzyskać konkretne korzyści warto pomyśleć o zatrudnieniu doświadczonego adwokata. W jakich sytuacjach może on pomóc i jakie powinien mieć cechy?

Sprawy rodzinne w sądzie

Wśród najczęściej prowadzonych spraw rodzinnych wymienia się rozwody, sprawy o przyznanie alimentów dla dziecka lub współmałżonka, sprawy związane z ustaleniem ojcostwa, sprawy związany z ustaleniem opieki nad małoletnim dzieckiem.

W przypadku rozwodów konieczność zatrudnienia adwokata wynika ze stopnia skomplikowania sprawy. Jeśli para nie doczekała się dzieci oraz nie zgromadziła dużego majątku może okazać się, że wystarczy pomoc mediatora, aby ułatwić sprawę przed sądem i szybko uzyskać orzeczenie o rozwodzie. Kiedy jednak małżeństwo posiada małoletnie dzieci sąd musi uwzględnić przede wszystkim dobro dziecka, zadecydować o tym, kto będzie sprawował nad nim główną opiekę, ustalić podział obowiązków rodziców, alimenty – mówią pracownicy kancelarii adwokat-katowice.info.pl.

Adwokat może okazać się pomocny również podczas spraw rozwodowych z orzekaniem o winie. W przypadku winy współmałżonka możliwe jest uzyskanie konkretnych korzyści.

Jak pomoże nam adwokat?

Szukając adwokata postarajmy się znaleźć specjalistę w danej dziedzinie – w tym wypadku musi być to adwokat doświadczony w sprawie rodzinnym. Jego zadaniem jest przede wszystkim dokładne zapoznanie się z naszą sprawą i bezstronna ocena. Adwokat wskaże nam możliwości prawne, które możemy wykorzystać w sądzie, aby osiągnąć konkretne korzyści. Zadaniem adwokata będzie reprezentowanie nas w sądzie, składanie wniosków i obrona naszych interesów.