Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe z technorattanu – dlaczego warto mieć je w swoim ogrodzie?

Meble są ważną częścią każdego ogrodu. To dzięki nim zielona, ciesząca oczy przestrzeń staje się w pełni funkcjonalna. W sklepach z wyposażeniem outdoorowym znajdziemy szeroki wybór różnorodnych mebli. Wśród nich największą popularnością bez wątpienia cieszą się modele z technorattanu. Czym charakteryzuje się innowacyjny materiał? Dlaczego warto wybrać właśnie technorattanowe krzesła, stoliki czy leżaki? Sprawdź!

Technorattan – natura w nowoczesnej odsłonie

Technorattan to tworzywo sztuczne wykonane ze wzmacnianego włókna polietylenowego HPDE lub poliuretanu. Materiał do złudzenia przypomina egzotyczny rattan. Jednak właściwości naturalnego i sztucznego materiału znacząco się od siebie różnią. Technorattan, w odróżnieniu od swojego pierwowzoru, wykazuje nieprzeciętną odporność na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Syntetyczna plecionka nie niszczeje pod wpływem ekspozycji na promieniowanie UV, skrajne temperatury, wilgoć. Co więcej, możesz zapomnieć czasochłonnej impregnacji i zabezpieczaniu mebli poza sezonem. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne ograniczają się w tym przypadku do usuwania z mebli zanieczyszczeń przy pomocy wilgotnej szmatki. 

Przestrzeń jak z katalogu

Meble technorattanowe doskonale się prezentują. Nowoczesne projekty (na przykład dostępne na stronie gardenspace.sk/zahradny-nabytok) łączą w sobie modną, prostą formę z naturalnym wykończeniem charakterystycznym dla wyrobów z egzotycznego rattanu. Meble technorattanowe dostępne są w wielu kolorach. Możesz wybierać spośród klasycznych krzeseł i stołów, ekskluzywnych narożników modułowych, luksusowych leżanek, designerskich huśtawek.