Ciekawe

Narty dla początkujących

Pierwsze kroki stawiane na stoku na pewno nie są łatwe. Tym bardziej ważne jest, aby stawiać je w warunkach jak najbardziej bezpiecznych. A te wiążą się nie tylko z przygotowaniem stoku, ale także z wyborem odpowiednich nart.

Pierwsze narty

Każdy miłośnik białego szaleństwa kiedyś zaczynał swoją przygodę. I bez wątpienia jedną z najważniejszych dla niego rzeczy był właśnie wybór odpowiednich nart. Odpowiednich, czyli takich, które przede wszystkim będą lekkie i zwrotne. Dzięki tym cechom o wiele łatwiej jest nauczyć się podstawowych ruchów i manewrów. Takimi cechami wyróżniają się między innymi narty rossignol. Ich wybór jest naprawdę szeroki, co sprawia, że coraz więcej osób z nich korzysta.

Poczucie bezpieczeństwa

Zakładając po raz pierwszy, czy nawet drugi, narty na nogi, można czuć swoisty dyskomfort. Powodowany jest on oczywiście poczuciem braku stabilności. A to może zniechęcić w ogóle do podjęcia nauki. Wiedząc o tym doskonale, projektanci nart rossignol tworzą modele o różnej szerokości. Dla osób początkujących mają modele szersze, które dają poczucie większej stabilności, a co za tym idzie, bezpieczeństwa i pewności.

Parametry techniczne

Narty rossignol to sprzęt z wieloletnią tradycją. Być może to właśnie ona sprawia, że poszczególne modele są odpowiedzią na kluczowe potrzeby początkujących narciarzy. W nartach urzeka przede wszystkim zoptymalizowana twardość oraz promień skrętu. Jeśli chodzi o twardość, ta powinna być stosunkowo niska, aby początkującej osobie ułatwić skręcanie. Promień skrętu powinien natomiast kształtować się pomiędzy 13 a 18 metrów. Jeśli będzie zbyt mały lub zbyt duży, to wejście w skręt będzie bardzo trudne.

Szczegóły, których należy pamiętać

Chyba każdy doskonale wie, co oznacza powiedzenie, że diabeł tkwi w szczegółach. To właśnie one sprawiają, że ostateczny efekt jest taki, a nie inny. I dotyczy to także nart. Dlatego właśnie narty rossignol to nie tylko materiał, czy doskonałe parametry techniczne. To co je wyróżnia, to także dbałość o szczegóły. A przykładem mogą być tutaj piętki. W nartach rossignol dla początkujących są one na tyle podwinięte, że wprowadzenie narty w ześlizg nie stanowi większego problemu. Co więcej, piętki takie zmniejszają agresywność zjazdu, zwiększając tym samym jego przyjemność.

Zaczynając swoją przygodę z nartami, warto zacząć od wyboru dobrego sprzętu, dostosowując go do własnych potrzeb i oczekiwań. Nie tylko pozwoli on cieszyć się każdą chwilą na stoku, ale też podniesie poziom bezpieczeństwa.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty rossignol https://agasport.com.pl/narty-cat-2.