Dom i Wnętrze

Nowoczesne sofy – jaki model okaże się strzałem w dziesiątkę?

Zaprojektowanie wygodnej przestrzeni wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nowoczesne sofy i fotele projektowane są w taki sposób, by uzupełniać konkretne aranżacje i gwarantować wygodę. Jakie propozycje nowoczesnych sof mają projektanci?

Sofy o podwójnej roli!

Kupując sofę, warto zastanowić się nam modele rozkładanym. Takie meble w ciągu dnia są wygodną kanapą, odpowiednią do podejmowania gości, wieczorami zaś mogą zmienić się w komfortowe łóżko do spania. Sofy rozkładane to funkcjonalne rozwiązanie, szczególnie cenione przez osoby mieszkające w mieszkaniach blokowych – w takich mieszkaniach każdy metr kwadratowy jest na wagę złota! Są to również sofy z pojemnikiem – wewnątrz konstrukcji sofy znajdują się obszerne komory, najczęściej wykorzystywane do przechowywania zapasowych kołder czy poduszek. Sofy z pojemnikiem są jednymi z chętniej wybieranych, gdyż pozwalają na uzyskanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Sofy z pojemnikami tworzone są zgodnie z najnowszymi trendami – bez trudu znaleźć można sofy dedykowane do aranżacji skandynawskich czy loftowych.

Sofy skórzane – modny dodatek do salonów

Meble wypoczynkowe mogą być wykończone na wiele sposobów – wśród najchętniej kupowanych wymienia się dzisiaj sofy welurowe, ale też sofy skórzane. Naturalna skóra doskonale sprawdza się w codziennym użytkowaniu – jest ona odpowiednio wyprawiona, zabezpieczona przed ścieraniem i działaniem kurzu. Sofy skórzane projektowane są zgodnie z najnowszymi trendami – oznacza to, że meble takie świetnie sprawdzą się w minimalistycznych czy nowoczesnych salonach czy pokojach dziennych. Sofy skórzane nadają wnętrzom prestiżu, dlatego są chętnie wykorzystywane w hotelach, ale też przestrzeniach, gdzie przyjmowani są goście.