Dom i Wnętrze

Nowoczesny narożnik: wygoda i elegancja

Od wielu lat żaden rodzaj mebla nie zdobył tyle uznania co narożnik. Nowoczesne narożniki to połączenie funkcjonalności, wygody i doskonałych parametrów technicznych. Taki mebel będzie nie tylko gwarancją komfortu podczas odpoczynku, ale też doskonałym dodatkiem we wnętrzach takich jak salon czy pokój dzienny. Jaki narożnik wybrać do naszego mieszkania? Na co zwracać uwagę?

Funkcjonalny narożnik w naszych mieszkaniach

Narożnik wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, kiedy pragniemy w sposób funkcjonalny i elegancki zaaranżować nasz salon czy pokój dzienny. Narożniki pozwolą w prosty sposób zaprojektować wygodną przestrzeń, z której korzystać będą wszyscy domownicy. Ze względu na rozmiary narożnika bez trudu zorganizujemy przyjęcie dla większej ilości gości i usadzimy ich wygodnie. Narożnik sprawi też, że po długim dniu będziemy mogli odbyć regenerującą drzemkę.

Idealny narożnik – czyli jaki?

Jaki powinien być idealny narożnik? Pierwszym aspektem są wymiary – musi być on dopasowany do wnętrza, w którym chcemy go umieścić. Narożnik nie może powodować utrudnienia w poruszaniu się po pomieszczeniu, ale jednocześnie być na tyle duży, aby zapewnić wygodny odpoczynek kilku osobom jednocześnie.

Niezwykle ważne są materiały obiciowe. Tapicerka narożnika powinna być wykonana z tkaniny odpornej na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie brudu. Tkanina ta powinna dawać możliwość czyszczenia przy pomocy detergentów. Pamiętajmy, że narożnik to mebel chętnie wykorzystywany – pamiętajmy, że trwałość materiałów jest kluczowa!

Pamiętajmy także, że narożnik może stać się dodatkowym łóżkiem, np. podczas wizyty gości. Rozkładane narożniki w ciągu nocy zmienią się w wygodne łóżka, które zapewnią komfortowy wypoczynek. Wewnątrz rozkładanych narożników znajdziemy komory do przechowywania pościeli.