Dom i Wnętrze

Połączenie tarasu z domem – wybieramy meble i dodatki

Połączenie tarasu z domem to rozwiązanie coraz chętniej wykorzystywane w polskich domach. Połączenie tarasu z domem pozwoli na cieszenie się bliskością natury i wykreowanym miejscem wypoczynkowym, bez konieczności dalekich podróży. W jaki sposób połączyć taras z domem? Jakie meble wybrać?

 

Połączenie tarasu z domem – przestrzeń odpowiednia do relaksu

Poprzez połączenie tarasu z domem zyskuje się przestrzeń idealną do relaksu. Odpowiednia aranżacja i zadaszenie tarasu sprawią, że możliwe stanie się zaaranżowanie przydomowej, letniej jadalni, ale też miejsca do podejmowania gości. Pierwszym krokiem może być zakup pergoli – pergola tarasowa pozwoli na harmonijne połączenie tarasu z domem poprzez zadaszenie części wypoczynkowej na świeżym powietrzu. Pergola tarasowa wznoszona jest z elementów modułowych, wykonanych z aluminium. Konstrukcja pergoli zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz przed promieniowaniem UV. Na szczycie pergoli znajduje się dach wykonany z ruchomych lameli. Użytkownicy sami decydują o ich ułożeniu oraz o tym, jak wiele światła słonecznego wpada na taras.

 

Połączenie tarasu z domem – wygodne meble

Połączenie tarasu z domem daje wiele możliwości aranżacji – taras może być miejscem do relaksu, ale też przestrzenią do podawania posiłków. Jakie meble wybrać? Możliwości jest wiele. Na mniejszych tarasach doskonale sprawdzą się komplety kawowe, składające się z 2-3 foteli oraz wysokiego stolika kawowego. Większe tarasy warto uzupełnić o komplety wypoczynkowe z sofami narożnymi. Letnie jadalnie doskonale prezentować się będą ze stołami z drewnianymi blatami. Uzupełnieniem takich przestrzeni mogą być eleganckie donice wypełnione ulubionymi roślinami oraz oświetlenie w formie lampionów.