Ciekawe

Prefabrykowane ściany betonowe o licznych zastosowaniach

Osoby planujące budowę domu z coraz większym zainteresowaniem przyglądają się prefabrykantom betonowym, które coraz częściej wykorzystuje się w budownictwie. Budowanie z prefabrykantów posiada wiele zalet, natomiast niewiele wad. Choćby z tego względu dobrze jest dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Dlaczego prefabrykowane ściany betonowe mogą być naszą przyszłością?

Prefabrykanty alternatywą dla murowanych ścian

Wznoszenie murowanych ścian zajmuje dużo czasu, a przy tym jest kosztowne. Co więcej, takie ściany zazwyczaj wymagają dodatkowych ociepleń i prac tynkarskich, co wydłuża czas budowy i zwiększa jej koszty. Ciekawą propozycją dla osób chcących wybudować dom (a także każdy inny budynek) jest skorzystanie z prefabrykowanych ścian betonowych.

Ściany prefabrykowane powstają w fabryce (w warunkach fabrycznych można wykonać nawet stolarkę drzwiową i okienną), a następnie są transportowane na plac budowy. W rezultacie prace mokre zostają ograniczone do minimum. Nie musimy zatrudniać dodatkowych pracowników, a dom jest gotowy nawet w dwa miesiące. Należy przy tym podkreślić, że budynek postawiony z wykorzystaniem prefabrykantów charakteryzuje się taką samą lub wyższą jakością co dom posiadający ściany murowane.

Prefabrykowane ściany betonowe – wykonanie

Prefabrykowane ściany betonowe mogą być wykonane z różnych rodzajów betonu. W zależności od zaleceń klienta produkuje się je z betonu zwykłego, betonu konstrukcyjnego, betonu z dodatkami polimerowymi, betonu z dodatkiem spienionego szkła. W zależności od użytego materiału ściany będą różniły się wagą i właściwościami.

Prefabrykanty mają formę płyt. Mogą zastępować całe ściany lub duże ich fragmenty. Posiadają one dodatkowe usztywnienia i wzmocnienia, dzięki którym mogą przetrwać transport. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na jednowarstwowe lub wielowarstwowe ściany prefabrykowane.

Atuty prefabrykowanych ścian betonowych

Prefabrykowane ściany betonowe są produkowane w fabrykach, co sprawia, że muszą spełniać rygorystyczne standardy jakości. Nie zawsze możemy powiedzieć to samo o ścianach układanych przez ekipę budowlaną (chyba że mamy szczęście trafić na dobrą firmę budowlaną).

Możemy zamówić ściany prefabrykowane o różnym kształcie i wielkości (jedyne o czym musimy pamiętać to konieczność ich transportu na plac budowy). Istnieje możliwość wyboru ścian o właściwościach termoizolacyjnych, ognioodpornych, posiadających bardzo dobrą izolację akustyczną. Prefabrykanty są trwale, co więcej istnieje możliwość ich wielokrotnego użytku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe.