Ciekawe

Wózek dziecięcy 3w1 – wygoda i bezpieczeństwo

Przygotowując się do kupna wózka dla naszego dziecka mamy w głowie wiele myśli i wątpliwości: pragniemy, aby sprzęt ten był nie tylko bezpieczny i niezawodny, ale i elegancki. Wśród rekomendowanych rozwiązań wózki 3w1 są jednymi z najchętniej wybieranych. Dlaczego?

Wózek 3w1: przyjaciel na lata!

Wózki w typie 3w1 to produkty, które posłużą naszemu dziecku i nam od momentu urodzenia malucha aż do momentu, kiedy skończy 4 lata. Tajemnica tego typu wózków tkwi w wymiennych elementach, które wraz z wiekiem i potrzebami po prostu wymieniamy. Nowoczesny wózek dziecięcy 3w1 to doskonała inwestycja, która pozwoli nam cieszyć się czasem spędzonym z dzieckiem. Dodatkowym atutem jest funkcjonalność elementów i wyposażenia.

Kiedy wymieniać elementy wózka 3w1?

Pierwszym elementem, który będzie wykorzystywany w wózku 3w1 jest gondola. Obszerna  i wygodna gondola to drugie łóżeczko dla dziecka! Ważne, aby miała wzmocnione dno, szerokie brzegi oraz liczne punkty wentylacyjne, aby dziecko mogło spokojnie spać w wózku również podczas upalnego lata. O komfort zadba poszerzana budka oraz możliwość regulacji zagłówka. Kiedy dziecko zacznie samodzielnie siadać gondolę stosujemy zmiennie z siedziskiem: istotne jest, aby siedzisko mogło być montowane na ramie wózka zarówno przodem, jak i tyłem. Siedzisko jest w pełni regulowane: możemy zmieniać ustawienie nachylenia oparcia, podnóżka, pasów bezpieczeństwa. Dla komfortu dziecka w budce zamontowano okienka wentylacyjne.

Elementem na którym osadzane są gondole i siedziska jest stelaż wózka, najczęściej wykonany z lekkiego i trwałego aluminium. W zależności od modelu wózka koła mogą być pompowane lub też stworzone z trwałej pianki. Wózki posiadają nowoczesne systemy amortyzacji, które doskonale tłumią wszelkie nierówności terenu. Wózek wyposażony jest również w dodatkowe elementy takie jak torby na zakupy, kosze dolne, hamulce, moskitiery.