Ciekawe

Wybieramy kask jeździecki

Dla każdej osoby jeżdżącej konno kwestia bezpieczeństwa powinna być priorytetem. Najważniejszym elementem chroniącym przed skutkami upadku czy bolesnym kontaktem z gałęziami podczas przejażdżki po lesie jest kask. Jak wybrać odpowiedni model? Sprawdź nasze rady!

Kask jeździecki – czym powinien się charakteryzować?

W szkółkach jeździeckich często mamy do dyspozycji ogólnodostępne kaski, które możemy wypożyczyć na czas lekcji. Niestety, tego typu sprzęt przeważnie nie spełnia swojej funkcji tak, jak powinien. Kask jeździecki powinien być starannie dopasowany do budowy anatomicznej użytkownika, dlatego warto wyposażyć się w swój własny egzemplarz.

Podstawowym parametrem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów, jest rozmiar. Kaski dostępne są w rozmiarach S, M, L określonych na podstawie obwodu głowy. Kask powinien mieć regulację pozwalającą idealnie go dopasować. Zadaniem kasku jest ochrona przed każdym upadkiem. Nakrycie głowy powinno mieć twardą i grubą skorupę, która przetrwa uderzenie o twardą powierzchnię.   Aby jazda w gorący dzień nie była uciążliwa, wybierz model wyłożony od wewnątrz miękkim materiałem amortyzującym i wchłaniającym pot oraz posiadający otwory wentylacyjne.

Odpowiedzialny wybór

Akcesoria jeździeckie, a szczególnie kask, należy wybierać pod okiem specjalistów. Doświadczony sprzedawca pomoże Ci dobrać odpowiedni model idealnie leżący na Twojej głowie. Pamiętaj o tym, żeby wybrać certyfikowany kask spełniający rygorystyczne normy (aktualna norma bezpieczeństwa to VG1 01.040 2014-12). Zwróć uwagę również na producenta. Najlepszymi parametrami zazwyczaj cechują się produkty oferowane przez firmy produkujące wyłącznie kaski (nie tylko jeździeckie).