Dom i Wnętrze

Czy ubezpieczenie motocykla to realna ochrona?

Ilość sprzedawanych motocykli w Polsce rośnie z roku na rok. Duże zainteresowanie jednośladami wynika nie tylko z pasji do niebanalnego sposobu na podróżowanie – wielu kupujących mówi też o bardziej ekonomicznym środku codziennego transportu, szczególnie w dużych miastach. Kupując motocykl, pamiętajmy o tym, jak ważne jest ubezpieczenie motocykla. Jakie polisy dostępne są na rynku?

Jakie ubezpieczenie motocykla wybrać?

Decydując się na kupno motocykla, przede wszystkim musimy zadbać o wykupienie ubezpieczenia OC. Takie ubezpieczenie motocykla jest w Polsce obowiązkowe – polskie prawo wymaga, by każdy posiadacz pojazdu mechanicznego wykupić polisę odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie OC w praktyce chroni interesy innych użytkowników drogi. Jeśli posiadacz polisy będzie sprawcą kolizji czy wypadku, to jego ubezpieczyciel zadba o pokrycie szkód wyrządzonych na drodze (do pewnej kwoty). Brak ważnej polisy sprawia, że za wyrządzone szkody trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni. Ubezpieczenie motocykla w formie OC jest dokumentem sprawdzanym podczas każdej kontroli drogowej. Wysokość składki OC nie jest stała – kwota zależna jest od pojemności silnika i marki motocykla, jak również od wieku jego posiadacza oraz przysługujących mu zniżek.

Ubezpieczenie motocykla jako kompleksowy pakiet

By nie musieć przejmować się kupowaniem osobnych ubezpieczeń, dobrym rozwiązaniem jest ubezpieczenie motocykla pakietem składającym się z najważniejszych polis. Pakiet taki to przede wszystkim ubezpieczenie OC/AC, działające zarówno w kraju, jak i za granicą, ale też assistance, które przydatne jest podczas podróży. Autocasco pozwoli na likwidowanie szkód powstałych w wyniku kolizji, wypadku, ale też kiedy motocykl zostanie skradziony czy uszkodzony podczas postoju na parkingu.

 

 

Industrialna konsola z półką do przedpokoju z.pl niestfemale.com