Dom i Wnętrze

Fotel wiszący – oryginalne meble ogrodowe

Aranżowanie ogrodu jest dzisiaj znacznie prostsze niż 10-15 lat temu. Duża w tym zasługa producentów mebli ogrodowych, którzy co sezon prezentują nam nowe kolekcje i dodatki. Jednym z najchętniej wybieranych jest fotel wiszący, który idealnie wpisze się w przestrzeń ogrodową czy na tarasie i sprawi, że przestrzeń stanie się znacznie ciekawsza. Jak skonstruowany jest fotel wiszący? Czy sprawdzi się on w naszym otoczeniu?

Piękny fotel wiszący

Fotel wiszący to propozycja nie tylko dla osób, które cenią sobie wysoki komfort wypoczynku. Mebel taki sprawi, że nawet najzwyklejsza przestrzeń ogrodowa stanie się ciekawa i inspirująca. Fotel ogrodowy zaprojektowany został w taki sposób, aby móc wygodnie w nim siedzieć lub też drzemać – wygodny kokon osłoni nas nie tylko przed silnymi podmuchami wiatru, ale też przed silnym promieniowaniem słonecznym.

Jak skonstruowany jest fotel wiszący? Jest konstrukcja opiera się na aluminiowym, malowanym proszkowo stelażu. Niska waga aluminium sprawia, że sam fotel nie jest ciężki, a jego przenoszenie nie sprawia żadnego problemu. Wierzch mebla wykonano z plecionki technorattanowej – materiał ten doskonale imituje naturalny rotang. Technorattan jest tworzywem syntetycznym, odznaczającym się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy wnikanie brudu. Szeroki wachlarz kolorystyczny sprawia, że kupimy fotel wiszący dopasowany do zaaranżowanego już otoczenia.

Fotel wiszący w otoczeniu innych mebli

Czy fotel wiszący może być zestawiony z innymi meblami wypoczynkowymi? Oczywiście, że tak. Doskonałym przykładem będzie kolekcja złożona z fotela wiszącego, niewielkiego stolika kawowego oraz sofy narożnej – taki zestaw doskonale prezentować się będzie na tarasie czy w ogrodzie. Fotel wiszący świetnie komponować się będzie też z klasycznymi fotelami technorattanowymi.