Przyjemność płynąca z gotowania dotyczy nie tylko odkrywania nowych smaków potraw – to również komfort użytkowania nowoczesnych garnków i patelni. Chcąc gotować i smażyć z przyjemnością warto postawić na innowacyjne rozwiązania, które proponują nam topowi producenci sprzętów kuchennych.

Patelnie na miarę naszych czasów

Smażone potrawy cenimy głównie przez wzgląd na ich doskonały smak i chrupkość. Niestety, wysoka kaloryczność tego typu dań sprawia, że nie możemy pozwalać sobie na nie tak często, jak byśmy chcieli. Chcąc cieszyć się wyjątkowym smakiem potraw smażonych warto wybrać nowoczesne patelnie ze specjalistycznymi powłokami. Jednymi z najchętniej wybieranych są dzisiaj patelnie granitowe – wzrok przyciąga ich piękny design i powłoki imitujące… naturalny kamień! Powłoki stosowane w nowoczesnych patelniach pozwalają na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu – takie rozwiązanie sprawia, że znacząco zmniejszamy kaloryczność smażonych potraw. Dodatkowo powłoki zmniejszają ryzyko przywierania i przypalania potraw.

Zestaw garnków nie tylko dla profesjonalistów

Chcąc gotować z przyjemnością koniecznie zaopatrzmy naszą kuchnię w wysokiej jakości garnki. Najlepszy okaże się zestaw garnków ze stali nierdzewnej – ten rodzaj materiału jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci, rdzą, wysokimi temperaturami. Garnki stalowe 18/10 w swoich dnach posiadają wbudowane specjalistyczne dyski – ich zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Dzięki dyskom możliwe jest również znacznie szybsze gotowanie, a co za tym idzie: oszczędność energii.

Garnki wyposażono w szereg elementów usprawniających codzienne gotowanie: cedzaki, lejki, miarki od odmierzania płynów. Idealnie dopasowane pokrywki ze szkła hartowanego posiadają niewielkie odpowietrzniki, które pozwolą na odprowadzenie nadmiaru pary wodnej i zagęszczenie potrawy.