Biznes

Hosting strony: płatny czy darmowy?

Każda osoba zakładająca swoją stronę internetową musi wybrać odpowiedni hosting, czyli usługę pozwalającą podpiąć się do serwera. Od jakości hostingu zależy bardzo wiele – płynność działania witryny, czas ładowania treści, bezpieczeństwo danych, komfort użytkowania strony… Każdy administrator musi wybrać pomiędzy hostingiem darmowym a płatnym. Jaki wariant okaże się dla Ciebie najkorzystniejszy? Sprawdź!

Bezpłatna usługa

Niedoświadczone osoby mające pierwszy raz do czynienia z tworzeniem stron www widzą w wyborze bezpłatnego hostingu szansę na niemałe oszczędności. Niestety, należy mieć świadomość, że tanio (a nawet bezpłatnie) w tym przypadku nie oznacza dobrze. Wybierając darmowy hosting, możesz mieć pewność, że usługa zostanie uruchomiona na przestarzałych, mocno eksploatowanych serwerach, które często mogą się psuć. Jeśli serwer nie działa, automatycznie nie działa również Twoja strona. Brak opłat hostingodawcy rekompensują sobie reklamami, które będą pojawiać się na Twojej stronie, zakłócając tym samym jej odbiór. Wymieniając wady darmowej usługi, nie sposób pominąć wolnego wczytywania się zawartości witryny. Ponadto, osoby korzystające z darmowego hostingu często nie mogą liczyć na szybkie i fachowe wsparcie techniczne w razie wystąpienia awarii.

Pewność, wygoda, bezpieczeństwo, czyli hosting komercyjny

Chcesz mieć pewność, że Twoja strona będzie działała płynnie 24 godziny na dobę, a wszystkie wgrywane w nią dane nie wpadną w niepowołane ręce? W takim razie wybierz  hosting komercyjny. W umowie zawartej z hostingodawcą będą szczegółowo opisane wszystkie parametry i zasady świadczenia usługi. Nie będziesz musiał spełniać dodatkowych zobowiązań, takich jak na przykład umieszczanie na witrynie reklam. Warto mieć świadomość, że cena usługi nie jest wysoka. Na stronie zenbox.pl znajdziesz więcej cennych informacji.