Dom i Wnętrze

Jak skutecznie zadaszyć taras?

Przydomowe tarasy coraz częściej stają się letnim przedłużeniem naszych salonów czy pokojów dziennych. Możliwości na aranżowanie tej przestrzeni jest bez liku – możemy stworzyć tu miejsce wypoczynkowe, przestrzeń odpowiednią do spotkań w gronie znajomych, bezpieczne miejsce zabaw dla naszych dzieci czy po prostu kącik do czytania czy nauki. Warto również pomyśleć o odpowiednim zadaszeniu tarasu, aby móc z tego miejsca korzystać bez względu na pogodę!

Znajdź idealne zadaszenie na taras

Dlaczego zadaszenie może okazać się kluczowe podczas aranżowania tarasu? Przede wszystkim ochroni nas ono przed słońcem. W przeciwieństwie do klasycznych parasoli zadaszenie takie jak tarasola osłoni cały obszar wypoczynkowy. Na stronie tarasola.pl zapoznamy się z największymi zaletami tarasoli i wybierzemy model dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Warto pamiętać, że tarasola to nie tylko funkcjonalny dodatek – to również element, który w elegancki sposób uzupełni przestrzeń i nada jej charakteru.

Nowoczesne tarasole zaskoczą nas na wielu płaszczyznach!

Tarasole wznoszone są na aluminiowych elementach malowanych proszkowo, na ich szczycie umieszcza się dach stworzony z aluminiowych lameli lub też z tkaniny technicznej pokrytej warstwą poliuretanu. Takie dachy chronią nas skutecznie nie tylko przed silnym promieniowaniem UV, ale również przed niespodziewanym deszczem! Warto dodać, że dachy nie nagrzewają się, przez co w cieniu tarasoli panuje chłód.

Nowoczesne tarasole mogą być uzupełnione o szereg dodatków, które podniosą poziom naszego wypoczynku. Przeszklenia po bokach pozwolą na ochronę przed silniejszymi podmuchami wiatru. Dodatkowo wiele dostępnych modeli posiada oświetlenie w formie pasków LED, które pozwolą na korzystanie z tarasu również po zmroku.