Dom i Wnętrze

Nowoczesna kuchnia do urządzenia

Nowoczesna kuchnia pokazuje jak tak naprawdę na przestrzeni lat ewoluowało to pomieszczenie. Co jednak nie oznacza, że tradycyjny wystrój wnętrz w kuchni już na zawsze został wyparty i nie można go zaprosić do swojego domu.

Nowoczesna kuchnia – nowoczesne trendy

Nowoczesna kuchnia jest zupełnie odmienna. W tradycyjnej kuchni można pozwolić sobie na różnego rodzaju zdobienia, ciekawe dodatki. Nowoczesny wystrój to prostota i minimalizm, który jest widoczny na każdym kroku. Co nie oznacza, że jest to nudna propozycja do kuchni. Wręcz przeciwnie. Nowoczesne wnętrza w dużej mierze otwarte są na salon. Powiększenie strefy dziennej sprawia, że wszystkie pomieszczenia są bardziej przestronne, dzięki czemu do światła wchodzi większa ilość światła, optycznie powiększając całe wnętrza.

Nowoczesna kuchnia – minimalizm i prostota

Nowoczesna kuchnia ceni sobie minimalizm i prostotę. Gładkie fronty, które na dodatek pięknie odbijają światło dzienne i sztuczne stworzą bardzo ciekawy efekt w kuchni. Jeżeli chodzi o szafki to w dobrym tonie będą stalowe uchwyty, idealnie podkreślają prostotę mebla. Można również obyć się…bez uchwytów przy meblach. Dużą popularnością cieszą się systemy pneumatyczno-magnetyczne, czyli tip-on, które pozwalają na otwieranie szafek na dotyk. Cena szafek z takimi nowoczesnymi systemami nie jest dużo większa, a pozwala na ciche i sprawne zamykanie wszystkich mebli znajdujących się w kuchni. Takie systemy można zamontować w szafkach, jak również w szufladach kuchennych.