Dom i Wnętrze

Nowoczesne meble kuchenne – co proponują projektanci?

Szukając inspiracji na niebanalne wnętrze kuchenne, warto wybrać nowoczesne meble kuchenne. Szeroki wybór kolekcji oraz możliwość doboru koloru mebli sprawia, że stworzenie idealnej kuchni jest w zasięgu ręki. Jak tworzone są nowoczesne meble kuchenne? Jak mogą nas zaskoczyć?

Czym wyróżniają się nowoczesne meble kuchenne?

Wybierając nowoczesne meble kuchenne, stawiamy przede wszystkim na wysoką trwałość. Meble te tworzone są z płyt laminowanych i lakierowanych, odpornych na ścieranie, wnikanie brudu, parę wodną. Meble tego typu czyścić można bez trudu. Zastosowanie płyt meblowych to świetny kompromis pomiędzy trwałością, atrakcyjną ceną i elegancją. Meble uzupełnione są o markowe akcesoria, takie jak prowadnice z cichym domykiem czy zawiasy z hamulcami. Dzięki nim użytkowanie mebli nie sprawia żadnych problemów. Nowoczesne meble kuchenne to zazwyczaj bardzo rozbudowane kolekcje, w których nie brak klasycznych szafek, regałów, słupków czy witryn. Atutem jest możliwość zabudowania kuchenki, lodówki czy piecyka.

Nowoczesne meble kuchenne w różnych aranżacjach

Bez wątpienia największym atutem nowoczesnych mebli kuchennych jest fakt, że mogą być one wykorzystywane w różnych aranżacjach. Minimalistyczne kuchnie stworzyć można, wykorzystując stonowaną kolorystykę oraz gładkie, lśniące fronty mebli. W przypadku wnętrz skandynawskich doskonale sprawdzą się fronty mieszane: zarówno w klasycznych kolorach, jak i zdobione dekorami imitującymi naturalne drewno. Bez trudu uda się również wykreować kuchnię w stylu loftowym: pomogą w tym matowe, czarne fronty oraz przeszklenia i dekory imitujące drewno. W kuchnia rustykalnych królować będą eleganckie zdobienia: frezy, dekoracyjne uchwyty, przeszklenia. Nowoczesne meble kuchenne pozwolą na wykreowanie kuchni marzeń i stworzenie miejsca, gdzie przebywa się z przyjemnością.