Aby codzienna praca w kuchni przebiegała bezproblemowo, konieczne jest wybranie odpowiednich garnków, patelni oraz elementów, które pozwolą na wygodne gotowanie. Jakie rozwiązania wybrać, aby być pewnym ich wysokiej jakości?

Wysokiej klasy zestawy garnków stalowych

Jakie garnki wybrać do własnej kuchni, aby usprawnić codzienne przygotowywanie posiłków? Wybór na polskim rynku jest szeroki – możliwe jest wybranie garnków stalowych, garnków dedykowanych na płyty indukcyjne, garnków z powłokami granitowymi. Wszystkie one mają swoje zalety. Podstawą jest dobranie kompletu, który dopasowany będzie do konkretnych potrzeb. Posiadacze kuchenek indukcyjnych powinni szukać zestawów oznaczonych cewką indukcyjną – takie garnki z pewnością będą działać na ich płytach grzewczych. Jeśli szukamy wysokiej jakości za rozsądną cenę, warto wybrać nowoczesne garnki ze stali nierdzewnej 18/10. Stal nierdzewna w kuchni sprawdza się doskonale – garnki takie są zabezpieczone przed działaniem korozji, wysokimi temperaturami czy odkształcaniem. Niewątpliwym atutem jest też zastosowanie dysków umieszczanych w dnach garnków – zadaniem dysków jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Garnki uzupełniane są o funkcjonalne pokrywki ze szkła hartowanego.

Ostre noże zawsze pod ręką!

W kuchni nie może zabraknąć noży – są one niezbędne do obierania i szatkowania warzyw, krojenia pieczywa, rozdrabniania mięs czy ryb. Aby mieć pewność, że niezbędne narzędzia mamy zawsze pod ręką warto wybrać nowoczesne noże w bloku – znaleźć je można na stronie gerlach.pl. Noże w bloku to zestaw kilku noży dedykowanych do konkretnej pracy. Noże są projektowane z dbałością o najmniejsze detale. Ostrza wykonywane są ze stali nierdzewnej, która nie kruszy się, nie łamie i nie jest podatna na korozję.