Dom i Wnętrze

Piękne panele Pergo

Od wielu lat chętnie kupowane są panele podłogowe Pergo. Jest tak, ponieważ są one zrobione z wysokiej jakości materiałów. Zapewniają piękną estetyką oraz wytrzymałość. Panele podłogowe Pergo to inwestycja na wiele lat. Warto dowiedzieć się, dlaczego są dobrym wyborem.

 

Piękne panele podłogowe Pergo

Celem wielu Polaków jest zamontowanie pięknej podłogi, która zachwyci swym pięknem nie tylko gości, ale również domowników. Dlatego warto zakupić panele podłogowe marki Pergo. Mowa tutaj o renomowanej firmie, która od wielu lat jest ceniona w Europie. Przedsiębiorstwo bierze na siebie odpowiedzialność za produkcję podłóg w sposób bardzo zrównoważony. Warto zaznaczyć, że produkowane są podłogi, które powinny posłużyć przez kilkadziesiąt lat. Zapewniana jest wieloletnia gwarancja, co jest bardzo cenione przez klientów. Ponadto firma Pergo stale wprowadza wszelakie innowacje, żeby zminimalizować potencjalny wpływ na środowisko naturalne. Celem jest ekologia, estetyka, a także wytrzymałość podłóg. Należy dodać, że Pergo przoduje w produkcji paneli laminowanych. Dlatego wiele osób stawia na tę markę.

 

Oczywiste jest to, że drzewa to zasób odnawialny i cenny sprzymierzeńca w walce z globalnym ociepleniem. Jest tak, bowiem pochłaniają one CO2, a ponadto bezpiecznie go utrzymują. Zostaje on tam do końca ich życia, nawet wtedy, kiedy drewno zostaje użyte np. w podłodze laminowanej. Trzeba też zauważyć, że CO2 jest uwalniany w czasie spalania drewna. Z tego powodu firma Pergo unika tego stanowczo, zapewniając długowieczną podłogę, a także dożywotnią gwarancję do 33 lat, co jest pozytywnie odbierane przez klientów z wielu krajów. Zdecydowanie warto rozważyć kupno podłogi tej marki. Okazuje się, że drzewa są także bardzo istotnym siedliskiem dla zwierząt, a ponadto mają zasadnicze znaczenie w stymulowaniu bioróżnorodności, co jest bardzo istotne zwłaszcza w obecnych czasach. Jest to następny powód, dla którego wybierane są produkty uboczne z drewna zamiast ścinanie nowych drzew. Celem są przede wszystkim rozwiązania ekologiczne. Dbanie o klimat to podstawa w obecnych czasach. Z tego powodu warto zakupić panele podłogowe marki Pergo. Jak się okazuje, firma do produkcji płyt w rdzeniu laminatu stosuje 100 proc. drewna z odzysku. Mowa tutaj o odpadach drzewnych zebranych z tartaków oraz procesów gospodarki leśnej czy utrzymania dróg. Dlatego w cenie świetnej podłogi można także przyczynić się do dbania o środowisko.

 

Warto zauważyć, że podłogi laminowane oferowane przez firmę Pergo są certyfikowane przez PEFC. Mowa tutaj o najbardziej zaufanym certyfikacie w kwestii zrównoważonego pozyskiwania. Tego typu etykieta to gwarancja tego, iż drewno stosowane w produkcji paneli podłogowych marki Pergo pochodzi z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju bądź z kontrolowanego środowiska, co jest bardzo ważne. W ten sposób chronione są lasy pierwotne. Jak się okazuje, panele podłogowe marki Pergo nadają się nie tylko do sypialni czy salonu. Można je położyć bez przeszkód również w wielu innych pomieszczeniach mieszkalnych. Mowa tutaj na przykład o kuchni czy łazience. Inna alternatywa firmy Pergo to panele Quick Step