Zdrowie i Uroda

Laserowe odmładzanie twarzy, czyli głęboka regeneracja skóry

Jeżeli zależy Ci nie na tymczasowym, ale długotrwałym efekcie odmłodzenia twarzy, warto rozważyć zabieg, który pobudzi procesy regeneracyjne w skórze. Poprzez wywołanie kontrolowanego uszkodzenia tkanki następuje wzmożona synteza kolagenu i elastyny, dwóch białek, dzięki którym skóra jest dobrze napięta i elastyczna. Przykładem takiego zabiegu jest laserowe odmładzanie twarzy.

Laserowe odmładzanie skóry – nowoczesny sposób na redukcję zmarszczek

Laserowe zabiegi odmładzające wykonywane są przez wykwalifikowanych specjalistów, np. w Klinice Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt w Warszawie. Istnieje kilka rodzajów laserów, które używane są do redukcji skutków starzenia się skóry. Jeden z nich to laser frakcyjny ablacyjny, który charakteryzuje się wyjątkowo wysoką mocą i intensywnym działaniem. Wprowadza on liczne mikroskopijne zmiany w kolumnowych odcinkach skóry. Kilka dni po zabiegu naskórek zaczyna się łuszczyć, co przyczynia się m.in. do spłycenia zmarszczek i wyrównania kolorytu cery. Laserowe odmładzanie skóry może wymagać kilkudniowej rekonwalescencji, gdyż powoduje zaczerwienienie, obrzęk, a nawet drobne ranki.

Odmładzanie laserem frakcyjnym ablacyjnym wykonywane jest po znieczuleniu miejscowym. Procedura poprzedzona jest konsultacją lekarska, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań i bezpieczne przeprowadzenie zabiegu. Takie postępowanie pozwala na uzyskanie maksymalnych efektów i zmniejszenie ryzyka powstania skutków ubocznych. Mimo że laserowe odmładzanie należy do najmniej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, nie jest przeznaczone dla każdego.

Inteligentne wykorzystanie zdolności skóry do samoregeneracji

Lasery oddziałują na skórę, wywołując efekt termiczny, który prowadzi do odparowania wody i powstania mikroskopijnych uszkodzeń. Wprowadzone zmiany stanowią dla organizmu impuls do rozpoczęcia regeneracji, która odbywa się w ciągu kilkunastu tygodni. W procesie tym uczestniczą komórki naprawcze, które przyczyniają się do skrócenia nadmiernie rozciągniętych włókien kolagenowych oraz pobudzają fibroblasty do produkcji dużej ilości nowego kolagenu. Dzięki temu skóra staje się stopniowo bardziej napięta, a zmarszczki płytsze.

Dzięki wykorzystaniu zdolności skóry do samoregeneracji efekty laserowego odmładzania twarzy są naturalne. Nie ma ryzyka, że uzyskane rezultaty będą sztuczne i zmienią rysy twarzy. Skóra młodnieje z zabiegu na zabieg. Liczbę oraz częstotliwość sesji ustala się w zależności od wyjściowej kondycji skóry oraz od indywidualnej reakcji na działanie lasera. Głębsze zmarszczki wymagają zwykle dłuższej terapii.

Jak długo utrzymują się efekty laserowego odmładzania twarzy?

Efekty po laserowym odmładzaniu twarzy pojawiają się w ciągu 3-6 miesięcy i utrzymują się nawet przez kilka lat. Specjaliści zalecają jednak regularne odwiedzanie kliniki medycyny estetycznej w celu wykonania zabiegów przypominających, które podtrzymują i przedłużają efekty. Serię 3-4 zabiegów można wykonywać co 1,5 roku.

Laserowe odmładzanie pozwala na pozbycie się wielu problemów skórnych, m.in.:

  • drobnych i głębokich zmarszczek,
  • wiotkiej i pozbawionej jędrności skóry,
  • rozszerzonych porów,
  • ziemistego odcienia cery,
  • niejednolitego kolorytu skóry.

Więcej informacji o ofertach najlepszych klinik medycyny estetycznej znajdziesz na stronie www.findbeauty.expert.com

https://beesafe.pl/porady/kara-za-brak-przegladu/ -meble.pl Dębowa konsola do przedpokoju loft