Dom i Wnętrze

Wybieramy parasol ogrodowy do strefy wypoczynkowej

Jak stworzyć wyjątkowy ogród czy taras przy pomocy oferowanych przez producentów mebli i dodatków? Okazuje się, że dzisiaj jest to prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nowoczesne meble ogrodowe oraz parasol ogrodowy sprawią, że bez trudu wykreujemy idealne miejsce wypoczynkowe, z którego korzystać będą wszyscy domownicy!

Jaki parasol ogrodowy wybrać?

Szukając idealnych mebli ogrodowych nie zapominajmy o tym, jak ważna jest ochrona przed słońcem. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się przede wszystkim parasole ogrodowe. Nowoczesny parasol ogrodowy znacząco różni się od parasoli oferowanych nam dekadę czy dwie dekady temu – dzisiaj parasole ogrodoweodznaczają się doskonałymi parametrami technicznymi, przemyślaną konstrukcją oraz estetycznym wyglądem, aby były one uzupełnieniem strefy wypoczynkowej.

Jak skonstruowany jest parasol ogrodowy?

Parasol ogrodowy wykonany jest z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie i uszkodzenia – jego stelaż wykonany jest z lekkiego aluminium malowanego proszkowo. Zastosowanie aluminium pozwoliło na znaczne zmniejszenie wagi mebla. Aluminium zabezpieczone jest przed działaniem wilgoci i pojawianiem się korozji. Na szczycie stelaża znajduje się czasza – jej bok może dochodzić nawet do 4 metrów długości! Czasza wykonana jest z tkaniny poliestrowej o gęstym splocie, a dodatkowo pokryta jest warstwą poliuretanu. Tkanina czaszy jest dodatkowo wzmocniona poprzez zastosowanie sprężyn naciągowych – pozwala to na zachowanie odpowiedniej pozycji tkaniny. Parasol może być osadzony na jeden z kilku podstaw – wśród najpopularniejszych wymienia się podstawy do wkopania w ziemię, jak również podstawy z niewielkimi kółkami, idealne do stosowania na tarasach czy balkonach. Kupując parasol ogrodowy warto również zaopatrzyć się w pokrowiec ogrodowy.